II Kongres Nauk o Bezpieczeństwie

Instytut Bezpieczeństwa i Socjologii UP w Słupsku na II Kongresie Nauk o Bezpieczeństwie. W dniach 20-21 listopada 2024 r., liczna reprezentacja naszego Instytutu, w tym przedstawiciele Komitetu organizacyjnego oraz Rady Naukowej I edycji Kongresu, uczestniczyli w II Kongresie Nauk o Bezpieczeństwie, organizowanym przez Uniwersytet Kaliski. Wydarzenie zgromadziło ekspertów i praktyków z całej Polski. Z Instytutu …

Wręczenie II tomu monografii pokongresowej organizatorom II Kongresu Nauk o Bezpieczeństwie

20 listopada 2024 roku miało miejsce uroczyste wręczenie II tomu monografii pokongresowej, która powstała w wyniku I Kongresu Nauk o Bezpieczeństwie. Publikacja, będąca efektem współpracy wybitnych specjalistów z dziedziny nauk o bezpieczeństwie, została opracowana pod redakcją naukową prof. dra hab. Waldemara Kitlera, prof. dra hab. Janusza Gierszewskiego oraz dr Agnieszki Sałek-Imińskiej. Monografia zawiera zbiór artykułów …

II TOM MONOGRAFII Z I KONGRESU NAUK O BEZPIECZEŃSTWIE

Monografia pod redakcją naukową prof. dra hab. Waldemara Kitlera, prof. dra hab. Janusza Gierszewskiego oraz dr Agnieszki Sałek-Imińskiej, stanowi drugi tom tekstów przygotowanych i wygłoszonych podczas I Kongresu Nauk o Bezpieczeństwie. Poszczególne rozdziały przygotowali naukowcy z różnych ośrodków akademickich Polski i Czech zajmujący się problematyką bezpieczeństwa w różnych obszarach. Publikacja składa się z czterech części. …

Wręczenie I tomu monografii pokongresowej organizatorom II Kongresu Nauk o Bezpieczeństwie

24 października 2024 roku miało miejsce uroczyste wręczenie I tomu monografii pokongresowej, która powstała w wyniku I Kongresu Nauk o Bezpieczeństwie. Publikacja, będąca efektem współpracy wybitnych specjalistów z dziedziny nauk o bezpieczeństwie, została opracowana pod redakcją naukową prof. dra hab. Bogdana Szulca, prof. dra hab. Andrzeja Pieczywoka oraz dr Iwony Osmólskiej. Monografia zawiera zbiór artykułów …

I TOM MONOGRAFII Z I KONGRESU NAUK O BEZPIECZEŃSTWIE

Monografia pod redakcją naukową prof. dra hab. Bogdana Szulca, prof. dra hab. Andrzeja Pieczywoka oraz dr Iwony Osmólskiej, stanowi pierwszy tom tekstów przygotowanych i wygłoszonych podczas I Kongresu Nauk o Bezpieczeństwie. Poszczególne rozdziały przygotowali naukowcy z różnych ośrodków akademickich Polski i Czech zajmujący się problematyką bezpieczeństwa w różnych obszarach. Wszystkie teksty zgromadzono w trzech częściach:  …

Spotkanie organizatorów I i II Kongresu NoB

W dniach 14-15 listopada 2023 r., w ramach cyklu spotkań, odbyły się rozmowy z kluczowymi partnerami, a także organizatorami I oraz II Kongresu Nauk o Bezpieczeństwie. Gospodarzem wydarzenia na terenie Uniwersytetu Kaliskiego był prof. dr hab. Jarosław Wołejszo. Dyskusje toczyły się zarówno wokół organizacyjnych jak i naukowych wyzwań, oczekiwań i efektów towarzyszących tak znaczącemu przedsięwzięciu. …

Sprawozdanie z I Kongresu NoB w Przeglądzie Geopolitycznym

W kwartalniku „Przegląd Geopolityczny” opublikowane zostało sprawozdanie z I Kongresu Nauk o Bezpieczeństwie autorstwa Patryka Toczyńskiego. W imieniu autora oraz organizatorów Kongresu zapraszamy do lektury tekstu opublikowanego pod poniższym linkiem zawartego na stronach 176-179. Przegląd Geopolityczny, tom 46: 2023 (vol. 46: 2023) ISSN: 2080-8836

Profesor Bernard Wiśniewski o zbliżającym się I Kongresie NoB

Martyna Bluhm: Jakie znaczenie dla nauk o bezpieczeństwie będzie miał I Kongres NoB, organizowany w Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku w dniach 21-22 czerwca? Prof. Bernard Wiśniewski: Kongres ma ogromne znaczenie z wielu powodów. Dla mnie najważniejsze są cztery. Po pierwsze od czasu wyodrębnienia nauk o bezpieczeństwie podejmowano już szereg inicjatyw skierowanych do środowiska badaczy związanych …

Konferencja sfinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Doskonała Nauka II” moduł „Wsparcie konferencji naukowych”