W dniach 14-15 listopada 2023 r., w ramach cyklu spotkań, odbyły się rozmowy z kluczowymi partnerami, a także organizatorami I oraz II Kongresu Nauk o Bezpieczeństwie. Gospodarzem wydarzenia na terenie Uniwersytetu Kaliskiego był prof. dr hab. Jarosław Wołejszo. Dyskusje toczyły się zarówno wokół organizacyjnych jak i naukowych wyzwań, oczekiwań i efektów towarzyszących tak znaczącemu przedsięwzięciu. Ponadto przedstawiciele Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku omawiali również proces planowanych do wydania w 2024 roku 4 monografii, w ramach cyklu „Paradygmaty, tożsamość i metodologiczne standardy w naukach o bezpieczeństwie”. Kolejne spotkania przewidywane są w pierwszym kwartale 2024 r.

Konferencja sfinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Doskonała Nauka II” moduł „Wsparcie konferencji naukowych”